lv I en
Jaunumi / Jaunumu saraksts / Sarmītei Dzelzītei Triju Zvaigžņu ordeņa apbalvojums
28.10.2022


Sveicam un lepojamies!

Valsts prezidents Egils Levits 2022. gada 18. novembrī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā pasniedza augstāko valsts apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni radioloģei, neiroradioloģei Dr. Sarmītei Dzelzītei.

Sarmīte Dzelzīte ir veidojusi magnētiskās rezonanses pieejamību, izglītību un izcilību Latvijā. Viņa joprojām turpina ieviest aizvien jaunākas un precīzākas radioloģijas izmeklēšanas metodes gan galvas un muguras smadzeņu, gan sejas- žokļu, gan galvas kakla mīksto audu un muskuloskeletālās sistēmas patoloģiju atklāšanai pieaugušajiem un bērniem. Viņa ir sekmējusi arī PET/CT ieviešanu centrālās nervu sistēmas izmeklēšanai neirodeģeneratīvu slimību un demences izvērtēšanai.

Pateicoties dakteres Dzelzītes neizsīkstošajām darbaspējām, entuziasmam un zinātkārei, radioloģija Latvijā ir ļoti augstā līmenī, ko apliecina S.Dzelzītes iegūtie Eiropas līmeņa neiroradiologa eksperta diplomi, un ar savām zināšanām Sarmīte vienmēr ir dalījusies gan ar jaunajiem kolēģiem, gan ikvienu no radiologiem un citu specialitāšu ārstiem, nekad neatsakot padomu un rūpējoties par augstas kvalitātes sniegumu mūsu nozarē.

S.Dzelzīte vienmēr aktīvi iesaistījusies Latvijas Radiologu asociācijas darbā ar vizuāli unikāliem un ļoti praktiskiem ziņojumiem un ilggadēji aktīvi darbojusies LRA valdē un sertifikācijas komisijā, kā arī pašreiz turpina darbu kā LRA valdes locekle.

Lepojamies un no sirds sveicam mūsu kolēģi!

Latvijas Radiologu asociācija