lv I en
Jaunumi / Jaunumu saraksts / IN MEMORIAM
01.12.2017
 

NORA BIRUTA MAČA (09.08.1932. – 15.11.2017.) 

2017. gada 15. novembrī mūžībā devusies radioloģe diagnoste, ilggadēja Latvijas Radiologu asociācijas biedre Nora Biruta Mača.

Viņas dzimtā pilsēta bija Liepāja. Pamatskola un vidusskola tika pabeigta Rīgā un 1950. gadā Nora Biruta iestājās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē (vēlāk to pārdēvēja par Rīgas Medicīnas institūtu), kuru absolvēja 1956. gadā un sāka savas darba gaitas ārstniecības iestādēs. Pirmos trīs gadus strādāja Īles tuberkulozes sanatorijā, un tālāk jau Rīgā, strādājot Šmerļa tuberkulozes dispanserā  par ārsti un vēlāk par ārsti - rentgenoloģi. Laika gaitā mainījās slimnīcas, poliklīnikas un to nosaukumi. Pēdējā Noras Birutas darba vieta bija Pārdaugavā, kur savas darba gaitas viņa pabeidza kā ārste radioloģe tikai šī gada februārī.  

Viņa bija ļoti gaišs cilvēks, kuru saistīja laba literatūra, teātris, opera, koncerti, ceļojumi ar ģimeni. Līdz pēdējām dzīves dienām viņa skatījās latviešu aktieru spēli televīzijā un viņai patika likt puzzles. No maziem gabaliņiem veidojas viens liels skaists attēls, kā dzīvē… Darbs un ģimene - tā aizritēja viss mūžs, godīgi darot savu darbu 61 gada garumā, līdz pēdējam brīdim palīdzot cilvēkiem. Viņa ticēja saviem sargeņģeļiem, un viņi viņu sargāja…


Meita Ingūna Mača
Vīrs - Gunārs Mačs